04/10/15 - 15:57h

WTA Peking: Kraj za Bojanu u prvom kolu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u drugo kolo na WTA turniru u Pekingu. Bolja od nje bila je 11. teniserka sveta Karolina Voznjacki, sa 2:0 u setovima.

B. Jovanovski24
K. Voznjacki66
Bojana Jovanovski

Meč između Bojane Jovanovski i Karoline Voznjacki trajao je sat vremena i 16 minuta, a danska teniserka slavila je sa 2:0 u setovima i plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Pekingu.

Bojana je loše ušla u meč, a Karolina je od samog početka vodila igru. Brzo je napravila dva brejka i povela sa 5:1 u prvom setu. Jovanovska je uspela da vrati jedan brejk i smanji vođstvo danske teniserke na 5:2, ali joj je u osmom gemu Voznjacki još jednom oduzela servis i slavila sa 6:2 u prvom delu meča.

Karolina je u istom ritmu nastavila i u drugom setu. Imala je vođstvo od velikih 5:0, pre nego što se Bojana ”probudila”. Srpska teniserka je odigrala nekoliko sjajnih gemova, smanjila prednost Karoline na 5:4, spasila jednu meč loptu, ali nije uspela da izjednači rezultat. Voznjacki joj je oduzela servis i posle druge prilike dobila ovaj meč sa 2:0 u setovima.

Teme:   Bojana Jovanovski, Karolina Voznjacki, Teniserke, Turniri, Vesti