08/06/15 - 20:54h

WTA Notingem: Bojana Jovanovski u osmini finala!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u osminu finala na WTA turniru u Notingemu. Ona je u prvom kolu sa 2:1 u setovima bila bolja od Amerikanke Nikol Gibs.

B. Jovanovski636
N. Gibs164
Bojana Jovanovski

Meč između Bojane Jovanovski i Nikol Gibs trajao je sat vremena i 40 minuta, a posle tri seta srpska teniserka se plasirala u osminu finala.

Bojana je već na startu napravila brejk i povela sa 2:0, ali je Gibs ubrzo uzvratila ribrejkom. To je bio jedini gem koji joj je srpska teniserka prepustila do kraja ovog seta. Još dva puta joj je oduzela servis i slavila sa 6:1.

U drugom delu meča Gibs je prilično namučila Bojanu i došla do izjednačenja. Viđeno je pet brejkova, a jedan više napravila je Amerikanka koja je ovaj set dobila sa 6:3.

U trećem setu Bojana je uspela da se izbori za pobedu i spreči potpuni preokret američke teniserke. Napravila je tri brejka, Gibs je vratila dva, a naša teniserka slavila je sa 6:4.

Jovanovski će u osmini finala Notingema igrati sa Belgijankom Janinom Vikmajer, 92. na WTA listi, od koje je izgubila sva četiri prethodna duela.

Teme:   Teniserke, Turniri, Vesti