07/08/14 - 09:20h

WTA Montreal: Poraz Ane, bez srpskog derbija u trećem kolu

Srpska teniserka Ana Ivanović poražena je u drugom kolu WTA turnira u Montrealu. Od nje je sa 2:1 u setovima bolja bila Koko Vandevege iz SAD-a.

A. Ivanović764
K. Vandevege676
Ana Ivanovic, Getty Images

Ana Ivanovic

Zbog velikog kašnjenja zbog kiše koja je padala u Kanadi, meč između Ane Ivanović i Koko Vandevege počeo je nešto pre 22 časa, a završen je tri sata kasnije. Amerikanka je slavila sa 2:1 u setovima, nakon preokreta.

Nakon što ni jedna ni druga nisu imale čak ni šansu da protivnici oduzmu servis, prvi set završen je u taj-brejku. Ivanovićeva je propustila dve set lopte, ali je treću iskoristila i ovaj deo meča dobila sa 9:7.

Amerikanka je do prvog brejka na meču došla u četvrtom gemu drugog seta. Povela je sa 3:1, ali nije uspela da sačuva prednost, pa Ana vraća brejk za 4:3, a zatim izjednačava rezultat. U dvanaestom gemu Ana servira za ostanak u setu, a Vandevege dobija tri nove brejk šanse koje su ujedno i set lopte. Naša teniserka ih spašava i odvodi meč u taj-brejk, koji je protivnica dobila sa 9:7 i izjednačila na 1:1 u setovima.

Ivanovićeva je sjajno otvorila odlučujući set. Uz brejk prednosti povela je sa 3:0, a zatim stala. Do kraja seta Vandevege joj je dva puta oduzela servis i prepustila joj još samo jedan gem. Tako je ovaj deo meča završen sa 6:4 u korist Amerikanke koja će se u trećem kolu Mastersa u Montrealu sastati sa Jelenom Janković.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Montrealu, Teniserke, Turniri, Vesti