05/04/13 - 10:28h

WTA Monterej: Kirilenko bolja od Jovane

Mlada srpska teniserka Jovana Jakšić nije uspela da se plasira u treće kolo WTA turnira u Montereju, svog prvog seniorskog turnira u karijeri. Ona je u drugoj rundi poražena od Ruskinje Marije Kiriljenko u tri seta – 6:0, 4:6, 6:1.

J. Jakšić061
M. Kirilenko646
Jovana Jaksic

Jovana je slabije ušla u meč i dozvolila Ruskinji vrlo rani brejk što je Srpkinju poremetilo. U nastavku u želji da se vrati u set Jovana je gresila, te je Marija Kirilenko prvi set dobila sa ubedljivih 6:0. U jednom trenutku srpska juniorka pustila je i poneku suzu, posle teškog prvog seta, ali se raspoloženje do kraja popravilo.

Jovana Jakšić je uspela da dobije drugi set protiv dvanaeste igračice na planeti, uz dva napravljena brejka. Drugi deo igre Srpkinja je rešila u svoju korist rezultatom 6:4 i unela je dodantu neizvesnost u meč.

U trećem setu Ruskinja je brzo napravila dva brejka i povela 5:0, Jakšićeva je osvojila jedan gem, ali dalje nije mogla. Tako je Kirilenko posle 91. minuta igre došla do pobede, dobivši odlučujući set rezultatom 6:1.

Iako je završila nastup, Jovana je stekla veliki broj navijača u Montereju, a sa terena je ispraćena ovacijama. U narednoj rundi dvanaesta igračica na svetu igraće sa Uršulom Radvanjskom, koja je takođe eliminisala veliku balkansku tenisku nadu, Osječanku Donu Vekić.

Jakšićeva je o svom prvom WTA turniru i svojim impresijama istakla:

“Uzbuđena sam, jer mi je ovo prvi WTA turnir. Ovo mi je drugi put da dolazim u Meksiko, prvi put sam u Montereju i mnogo mi se sviđa. Publika je sjajna, hvala im, sigurno ću se vratiti. Nadam se da ih nisam razočarala”.

Ona se osvrnula i na jak sastav turnira, na kojem su i Ivanovićeva, Kerber, Pavljučenkova…

“Ovo je vrlo dobar turnir, iako nagradni fond nije velik, ovde ima igračica iz top 10, i sve što mogu da kažem je da publika treba da koristi priliku da gleda vrhunski tenis”, zaključila je Jakšićeva.

Srpska teniserka u Meksiko je krenula kao 356. na svetu, ali je posle odličnih partija, posebno u pobedi nad Verom Duševinom, već u ponedeljak čeka veliki skok.

Teme:   Jovana Jakšić, Teniserke, Turniri, Vesti