03/04/13 - 10:35h

WTA Monterej: Ana ubedljiva na startu turnira

Srpska teniserka “počistila” 22-godišnju Ruskinju Martu Sirotkinu u prvom kolu turnira u Meksiku posle samo 43 minuta igre. Ana je meč dobila sa ubedljivih 2:0, po setovima 6:0, 6:0.

A. Ivanović66
M. Sirotkina00
Ana Ivanovic

Ana je sjajno ušla u meč i brejkovima nagovestila da Ruskinja neće imati nikakvu šansu. U nastavku seta Ruskinja je želela da se vrati u set i osvoji koji gem, ali nije uspela i Ana Ivanović rešava prvi set u svoju korist rezultatom 6:0.

U drugom setu opet ista slika i opet isti rezultat na kraju. Ana je dominirala tokom celog drugog seta, kao i u prvom i bez većih problema dobila i ovaj set. Opet je to bilo ubedljivo i bez izgubljenog gema – 6:0.

Ana će u drugoj rundi igrati protiv još jedne mlade igračice, Timee Babos iz Mađarske, 123. igračice sveta, koja je u prvom kolu bila bolja od domaće teniserke, koja je dobila specijalnu pozivnicu organizatora, Ane Sofije Sančez sa 6:3, 6:3.

Turnir u Montereju igra se za ukupni nagradni fond od 235.000 dolara, a pobednici će pripasti 280 WTA bodova i 40.000 dolara.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti