28/03/13 - 10:32h

WTA Majami: JJ u polufinalu sa Mašom!

Srpska teniserka Jelena Janković je u meču četvrtfinala WTA turnira u Majamiju savladala Italijanku Robertu Vinči sa 2:1, po setovima 6:4, 6:7(6), 6:3 i za odlazak u finale igraće protiv Ruskinje Marije Šarapove. Drugi polufinalni par čine Serena Vilijams i Agnješka Radvanska.

J. Janković666
R. Vinči473
Jelena Jankovic

Jelena Janković je na početku prvog seta gubila sa 2:0, ali je brzo uzvratila ribrejkom, a onda zahvlajujući brejku u sedmom gemu povela sa 4:3. U nastavku prvog dela igra Srpkinja je čuvala stečenu prednost i tako dobila prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu Jelena je opet loše ušla u meč, a Italijanka je vodila sa velikih 3:0. Srpkinja je uspela da da se vrati u meč i stigne do izjednačenja – 5:5. Jankovićeva je umalo iskoristila trenutak i napravila preokret, ali tada Vinči spašava brejk šansu i stiže do šestog gema. Jelena je bila pod velikim pritiskom na svom servisu, Vinči je imala i brejk loptu za set, ali se srpska teniserka izvukla i izborila taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašla Roberta Vinči i dobila ovaj deo igre rezultatom 8:6, za konačnih 7:6 u drugom setu i za izjednačenje u setovima – 1:1.

I u odlučujućem, trećem setu, Roberta Vinči je povela sa 2:0. Međutim JJ se i tada vratila u meč. Ovoga puta Jelena Janković je napravila seriju od 4:0. U nastavku seta sigurnim servisom Jelena je privela meč kraju dobivši treći set rezultatom 6:3.

Za plasman u finale Jelena Janković će se boriti sa Ruskinjom Marijom Šarapovom.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Majamiju, Teniserke, Turniri, Vesti