12/05/17 - 14:59h

WTA MADRID: Simona Halep prva finalistkinja

U prvom polufinalu WTA turnira u Madridu, Simona Halep je savladala Anastasiju Sevastovu sa 6:2, 6:3.

Rumunka će se za titulu boriti protiv bolje iz drugog polufinalnog duela u kojem se sastaju Kristina Mladenović i Svetlana Kuznjecova.

Simona Halep će imati priliku da odbrani titulu osvojenu prošle godine, a ujedno je postala prva teniserka u istoriji turnira koja se tri puta plasirala u završnu predstavu.

27-godišnja Letonka Sevastova je do polufinala stigla ne izgubivši ni set, ali u ovom meču nije imala šta da traži protiv ubojite i raspoloženije Rumunke.

Osma teniserka sveta je treći uzastopni put savladala Sevastovu (drugi put ove godine), i povećala prednost u međusobnom skoru na 4:2. Borba je trajala sat i 15 minuta – Simona je prvi set prelomila pri rezultatu 2:2, kada je dobila naredna četiri gema u nizu, ali je početkom nastavka delovalo da će publika u španskoj prestonici gledati treći set.

Letonka (22. na WTA rang listi) je napravila rani brejk i povela sa 3:0, ali je potom potpuno stala, pa je njena protivnica osvojila šest gemova za redom i tim obezbedila plasman u novo finale.

Teme:   Masters u Madridu, Simona Halep, Vesti