07/05/17 - 15:01h

WTA Madrid: Šarapova preokretom do pobede!

Ruska teniserka Marija Šarapova pobedila je Hrvaticu Mirjanu Lučić – Baroni na startu turnira u Madridu.

Twitter

Madridski šampion iz 2014. godine, Marija Šarapova, uspešno je startovala na turniru u prestonici Španije, savladavši nakon preokreta Hrvaticu Mirjanu Lučić – Baroni sa 4-6 6-4 6-0 posle dva sata i 12 minuta igre.

Šarapova je meč započela izgubljenim servisom. Nije joj dugo trebalo da uzvrati, usledila je još jedna razmena brejkova, ali je u finišu sigurnija bila Lučić-Baroni, kontorlisala je igru sa osnovne linije, pa je novim brejkom došla do prvog seta.

Na početku drugog seta je bivši svetski broj jedan slomio Baroni na samom početku, potom je na 2:5 Lučić – Baroni spasila četiri set lopte, zatim pristigla na 4:5, ali, umesto da izjednači prilikom svog serviranja, pritisnuta agresivnom igrom Šarapove napravila je greške i izgubila drugi set.

U odlučujućem setu, Hrvatica je potpuno izgubila svoju igru, pa ga je Ruskinja dobila bez izgubljenog gema, zakazavši duel sa Eženi Bušar.

Nemica Anđelika Kerber pobedila je Mađaricu Timeu Baboš sa 6:4, 6:2, na startu turnira u Madridu. Bio je ovo prvi trijumf u prestonici Španije posle tri godine odsustva za 29-godišnju teniserku.