04/05/13 - 20:20h

WTA Madrid: Bojana već eliminisana

Srpska teniserka Bojana Jovanovski eliminisana je na startu Masters turnira u Madridu. Ona je u prvom kolu takmičenja poražena od Nemice Julije Gerges ubedljivim rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:1. Meč je trajao jedan sat i 14 minuta.

B. Jovanovski41
J. Gerges66
Bojana Jovanovski

Srpkinja se držala do šestog gema prvog seta, kada je Gergresova brejkom stigla do, ispostavilo se, nedostižnih 4:2. U nastavku seta igralo se gem za gem, te je Julija rutinski rešila prvi set u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom setu viđena je ubedljiva igra Nemice koja je vrlo brzo povela sa 3:0 i to je bio početak kraja za Bojanu Jovanovski. U nastavku seta Srpkinja je osvojila samo jedan gem, te je Gerges drugi set dobila rezultatom 6:1.

Srbija ostaje sa dva predstavnika u glavnom gradu Španije, mečevi 1. kola očekuju Anu Ivanović i Jelenu Janković, a eventualne pobede će ih spojiti u drugoj rundi takmičenja.

Masters turnir u Madridu igra se za nagradni fond 4.033.254 dolara.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti