09/05/13 - 00:21h

WTA Madrid: Ana savladala Lauru Robson za četvrtfinale!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Madridu. Ana je posle velike borbe savladala Britanku Lauru Robson rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 6:2, 7:6. Protivnica Srpkinje u borbi za polufinale biće Nemica Angelika Kerber.

A. Ivanović567
L. Robson726
Ana Ivanovic

Meč je počeo brejkom Laure Robson koja je povela sa 1:0, ali je Ana već u sledećem gemu izjednačila – 1:1. U nastavku seta igralo se gem za gem, sve do rezultata 6:5 za Britanku. Robson je u sledećem gemu izvršila pritisak na servis Ane Ivanović, što je urodilo plodom i donelo joj osvajanje prvog seta rezultatom 7:5.

Drugi set je, poput prvog počeo brejkom britanske teniserke i izjednačenjem Ane Ivanović za 1:1. Već u sledećem gemu Srpkinja je napravila brejk i povela sa 2:1. U nastavku seta Ana je sjajno igrala, povela sa 5:2 i rutinski privela set kraju. Ana je drugi set rešila u svoju korist rezultatom 6:2.

Treći set je bio izuzetno zanimljiv i pun preokreta. Britanka je povela već na startu sa 2:0, ali se Ana vratila u meč i izjednačila na 2:2. U nastavku seta Laura Robson je napravila brejk i povela sa velikih 5:2, i tada su svi pomislili da je meč vrlo blizu kraju. Međutim, Ana Ivanović je u nastavku osvojila četiri gema, od čega dva brejkom i stigla do 6:5 uz servis. Ali iznenađenjima ni tada nije došao kraj. Britanka se vratila u meč i odvela treći set u taj-brejk, napravivši novi brejk na meču. U “trinaestom gemu” bolje se snašla Ana Ivanović. Iako je gubila na početku ovog dela igre, ona se vratila u meč i rešila ga u svoju korist rezultatom 7:5, za konačnih 7:6 u trećem setu.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Madridu, Teniserke, Turniri, Vesti