16/04/14 - 20:07h

WTA Kuala Lumpur: Krunićeva poražena na startu

Mlada srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u drugu kolo WTA turnira u Kuala Lumpuru. Krunićeva je poražena u prestonici Malezije od trećeg nosioca, Čehinje Karoline Pliskove sa 2:0, po setovima 6:2, 6:2 posle nešto manje od sat vremena igre.

A. Krunić22
K. Pliskova66

Aleksandra Krunic

Aleksandra Krunić eliminisana je već na startu turnira u Maleziji, nakon slabe partije u kojoj se od samog starta našla u podređenom položaju. Srpska teniserka se čak devet puta suočavala sa brejk loptom, a četiri puta je Čehinja i uspela u nameri da joj oduzme servis. Sa druge strane, Krunićeva nije bila u situaciji da dođe do brejk šanse.

Odmah na startu meča, srpska teniserka je izgubila svoj servis, da bi u nastavku seta u gotovo svakom gemu Čehinja vršila pritisak na servis Krunićeve. Taj pritisak je urodio plodom, jer je Pliskova uspela da napravi dupli brejk do kraja seta i reši prvi deo igre u svoju korist rezultatom 6:2.

U drugom setu, srpska teniserka se držala do 2:2. Nakon toga, Pliskova pravi seriju od četiri vezana gema, uz dva brejka, što je bilo dovoljno da privede meč kraju i osvoji i drugi set identičnim rezultatom 6:2.

Karolina Pliskova će u drugom kolu odmeriti snage protiv Kineskinje Jing Duan.

Teme:   Teniserke, Turniri, Vesti