04/08/13 - 10:51h

WTA Karlsbad: Azarenka bolja od Ane

Srpska teniserka Ana Ivanović je trećim uzastopnim porazom od Beloruskinje Viktorije Azarenke, u polufinalu, završila učešće na WTA turniru u Karlsbadu. Beloruskinja je posle skoro dva sata igre savladala teniserku iz Srbije rezultatom 2:1, po setovima 6:0, 3:6, 6:3.

A. Ivanović063
V. Azarenka636
Ana Ivanovic

Viktorija Azarenka bila je superiorna u prvom setu, koji je prelomila u trećem gemu, na servis Ane Ivanović. Srpska teniserka je uspela da spasi tri brejk lopte, ali ne i četvrtu, pa je već tada bila u ozbiljnom i nenadoknadivom zaostatku – 3:0. Do kraja seta Beloruskinja je vezala nova tri gema i ubedljivo dobila prvi set rezultatom 6:0.

Ana Ivanović nije dozvolila da je ovakav set poremeti, pa je sledeći deo odigrala pametno i sa jednim brejkom viška izjednačila. Srpkinja je brejk napravila u velikoj seriji sa početka seta kada je vodila 3:0, a u nastavku je samo održavala svoju prednost i rešila drugi set u svoju korist rezultatom 6:3.

U trećem setu peti gem je bio gem odluke i period Anine najlošije igre. Beloruskinja je sa “nulom” osvojila taj gem i povela sa 3:2, a potom, na isti način – brejkom, dotukla Ivanovićevu koja nije uspela da održi neizvesnost u duelu. Na kraju je Viktorija Azarenka treći deo igre osvojila rezultatom 6:3.

Viktorija Azarenka će se za 17. titulu boriti sa Australijankom Samantom Stosur, koja je u drugom polufinalu savladala Francuskinju Viržini Razano.

Turnir u Karlsbadu igra se za nagradni fond od 795.707 dolara.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti