19/02/14 - 18:28h

WTA Dubai: JJ zakazala duel sa Serenom

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo WTA turnira u Dubaiju. Srpkinja je u duelu druge runde bila bolja od Čehinje Lusi Savarove rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:4. Jelena će se u narednom kolu sastati sa Amerikankom Serenom Vilijams koja je savladala Ekatarinu Makarovu rezultatom 2:0.

J. Janković76
L. Safarova54
Jelena Jankovic

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a u nastavku prvog dela igre Srpkinja je imala niz brejk prilika koje nije iskoristila. Kada su pri kraju seta svi ocekivali taj-brejk, Jelena Janković je u dvanaestom gemu oduzela servis Čehinji i tako osvojila prvi set rezultatom 7:5.

Drugi set počeo je sjajno za Jelenu Janković. Naša teniserka je već u drugom gemu oduzela servis Safarovoj, a potom i materijalizovala stečenu prednost za velikih 3:0 na startu drugog dela igre. Međutim, Lusi Safarova je već u petom gemu uzvratila istom merom, vratila brejk, a potom dosla do izjednačenja – 3:3. Kada se i drugi set približavao taj-brejku JJ je u desetom gemu oduzela servis svojoj protivnici, a samim tim osvojila ovaj set rezultatom 6:4.

U borbi za polufinale Jelena Janković će se sastati sa najboljom teniserkom sveta Serenom Vilijams iz Sjedinjenih Američkih Država.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti