24/02/16 - 19:40h

WTA Doha: Kvitovu eliminisala 88. teniserka sveta

Jelena Ostapenko, 88. teniserka sveta savladala dvostruku šampionku Vimbldona Petru Kvitovu sa 2:1 (5:7, 6:2, 6:1) i plasirala se u četvrtfinale.

Petra Kvitova

Jelena Ostapenko nastavlja sa svojom neverovatnom serijom u Dohi. Nakon pobede nad Svetlanom Kuznjecovom u drugom kolu, 18. godišnja Letonka savladala je i petog nosioca turnira, Petru Kvitovu.

Ostapenko je u prvom setu povela sa 3:1, a Kvitova je uspela da izjednači na 5:5 i osvoji brejk više za konačnih 7:5 u prvom setu.

Kako je meč odmicao, Kvitova je bila sve slabija. Njeni udarci sa osnovne linije bili su lak plen za motivisanu Ostapenko koja je dobro trčala, pokrivala celi teren i nije dozvolila nijednu brejk priliku Kvitovoj. Osvaja drugi set rezultatom 6:2 i poravnava rezultat na 1:1.

U trećem setu Čehinja dolazi do brejka, ali Letonka osvaja četiri i postavlja konačan rezultat trećeg seta – 6:1, a samim tim i meča.

Mlada teniserka je u toku meča odigrala različite poene, mnogo je rizikovala, ali se na kraju isplatilo – napravila je 33 neiznuđene greške, ali i pogodila 28 vinera i ostvarila veliku pobedu. Novinare je na konferenciji zanimalo kako igra tako samouvereno, a ona je odgovorila da je sve u broju odigranih mečeveva:

Igram mnogo mečeva, neke dobijem, neke ne, ali mislim da (samopuzdanje) dolazi iz svih tih mečeva.

U četvrtfinalu teniserka iz Letonije sastaje se sa Saisai Ženg koja takođe igra neverovatno u Dohi. U drugom kolu je savladala Anđeliku Kerber, a u osmini finala Eženi Bušar sa 7:6, 6:1.

Ona je imala zaista sjajne rezultate ove nedelje. Radujem se našem međusobnom duelu i nadam se da ćemo odigrati dobar tenis“, izjavila je Ostapenko.