02/04/13 - 20:09h

WTA Čarlston: Jelena u drugom kolu!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Čarlstonu. Ona je u prvoj rundi ovog turnria sa 2:1 u setovima savladala Amerikanku Melani Odin.

J. Janković656
M. Odin474
Jelena Jankovic

Ovaj meč trajao je skoro tri sata, a naša teniserka dobila ga je sa 6:4, 5:7, 6:4.
Jelena je već u prvom gemu napravila brejk, i čuvala je prednost sve do šestog gema. Tada je Amerikanka izjednačila rezultat na 3:3, ali je Jankovićeva u naredna tri gema došla do još jednog brejka koji je sačuvala do kraja seta. Povela je sa 5:4, a onda servirala za pobedu u ovom delu meča i iskoristivši prvu set loptu došla u vođstvo od 1:0.
U drugom setu situacija je bila slična, viđena su tri brejka, ali je jedan više imala Odin. Ona je došla do izjednačenja od 1:1 u setovima nakon što je iskoristila sedmu set loptu.
Jelena je odlično započela treći set, i brzo povela sa 4:1 uz dva brejka prednosti. Amerikanka je uspela da vrati dva brejka, ali joj je u međuvremenu Jelena još jednom oduzela servis, što je bilo dovoljno za pobedu u ovom meču.

Ne znam kako sam uspela, bio je vrlo težak meč. Izgubila sam poslednja dva puta od Odin, ali sve u svemu, bio je sjajan meč. Imala sam puno oscilacija i konačno nekako uspela da pobedim. – rekla je Jelena.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti