10/07/14 - 20:18h

WTA Bukurešt: Poraz Krunićeve u drugoj rundi!

Mlada srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da priredi iznenađenje i eliminiše sa turnira prvu nositeljku i treću igračicu sveta, Simonu Halep. Rumunka je bila bolja od srpske teniserke u dva seta sa 6:2, 6:4 posle 70. minuta igre.

A. Krunić24
S. Halep66

Aleksandra Krunic

Aleksandra Krunić je uprkos porazu pružila dostojan otpor favorizovanoj Rumunki, koja je morala da uloži značajan napor da bi slomila otpor srpske teniserke.

U prvom setu, Krunićeva se držala do rezultata 2:2. Posle toga, Rumuka preuzima kontrolu i serijom od četiri vezana gema uspeva da reši prvi set u svoju korist sa 6:2.

Drugi set je doneo neizvesnu borbu, duge gemove, Rumunka je prva stigla do brejka i povela sa 4:3. Aleksandra se nije predavala i već u narednom gemu je uspela da uzvrati i poravna rezultat. No, kvalitet Halepove došao je do izražaja i ona ponovo stiže do brejka, kojim je uspela da slomi otpor srpske teniserke i da sa 6:4 slavi trijumf i plasman u narednu rundu.

U četvrtfinalu Halepova će snage odmeriti protiv Španjolke Lare Aruabarene.

Teme:   Aleksandra Krunić, Simona Halep, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista