20/05/13 - 20:17h

WTA Brisel: Poraz Bojane u prvom kolu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski poražena je u prvom kolu WTA turnira u Briselu. Od nje je sa 2:1 u setovima bolja bila Varvara Lepčenko iz SAD-a.

B. Jovanovski274
V. Lepčenko666
Bojana Jovanovski

Meč između Bojane Jovanovski i Varvare Lepčenko trajao je dva sata i 38 minuta, a naša teniserka nije uspela da prođe u drugo kolo. Nakon izgubljenog prvog seta pošlo joj je za rukom da dođe do izjednačenja, ali za nešto više nije imala snage.

Prvi set je posle 34 minuta, bez mnogo napora dobila američka teniserka. Uz dva brejka lako je došla do vođstva od 1:0. Bojana je propustila dva šanse da protivnici oduzme servis, pa je izgubjen ovaj deo meča došao kao kazna.

Drugi set završen je u taj-brejku nakon četiri brejka, po dva sa obe strane. Bojana je u tom delu meča spasila tri meč lopte i došla do izjednačenja od 1:1 u setovima.

Iako je uspela da dođe na samo set od pobede, naša teniserka nije uspela da napravi preokret. Lepčenko je uz brejk prednosti dobila ovaj set sa 6:4 i plasirala se u drugo kolo turnira u Briselu.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti