17/06/15 - 14:36h

WTA Birmingem: Kraj za Anu u drugom kolu

Najbolje rangirana srpska teniserka Ana Ivanović završila je učešće na WTA turniru u Birmingemu porazom u drugom kolu. Kvalifikantkinja Mišel Laršel de Brito iz Portugala zaustavila je Anin pohod na odbranu titule i pre nego što je počeo.

A. Ivanović466
M. Laršer de Brito637
Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Mišer Laršer de Brito trajao je sat vremena i 50 minuta, a portugalska teniserka slavila je sa 2:1 i plasirala se u osminu finala. 22-ogodišnja Laršer de Brito napravila je najveće iznenađenje u dosadašnjem toku turnira, savladavši drugu nositeljku i branioca titule.

Već na startu Laršer de Brito napravila je dva brejka i povela sa velikih 3:0. Ivanovićeva je uspela da vrati samo jedan (3:1), a do kraja seta obe su osvajaje svoje servis gemove. Tako je rezultat ovog dela meča bio 6:4 u korist Portugalke.

U osmom gemu drugog seta Ana je došla do jedine brejk šanse u tom delu meča. Iskoristila je, povela sa 5:3, a zatim servirala za set. Iskoristila je prvu set loptu i izjednačila na 1:1 u setovima.

Ivanovićeva je u treći set ušla brejkom, brzo je povela sa 2:0, ali do šestog gema Laršer de Brito vratila je brejk i izjednačila na 3:3. Usledila je još jedna razmena brejkova, posle čega je ovaj deo meča završen sa 6:6. Nastavljen je u taj-brejku koji je sa 8:6 dobila Portugalka i tako se plasirala u osminu finala na ovom turniru.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti