26/07/17 - 14:28h

WTA Bastad: Krunićeva bez izgubljenog seta do četvrtfinala!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Bastadu, pošto je u drugom kolu savladala Bugarku Viktoriju Tomovu sa 7:5, 6:4.

Aleksandra Krunic

Sa dve pobede od po 2:0, Srpkinja je obezbedila plasman u polufinale turnira u švedskom gradu, gde će se sastati sa boljom iz duela Suarez Navaro – Mertens.

Aleksandra je savladala Bugarku za sat i 27 minuta, u meču u kojem je viđeno čak 10 brejkova. Krunićeva je u prvom setu dva puta stizala brejk zaostatka, a potom i sama propustila da materijalizuje prednost od 5:3. Ipak, od rezultata 5:5 je osvojila naredna dva gema i dobila prvi set u kojem je bilo sedam brejkova.

U nastavku je ponovo Tomova imala brejk viška, ali je Krunićeva od rezultata 3:4 osvojila naredna tri gema i stigla do pobede, kojom se osvetila Bugarki za poraz u Budimpešti februara ove godine.

Teme:   Aleksandra Krunić, Vesti