23/07/14 - 11:02h

WTA Baku: Bojana u četvrtfinalu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Bakuu. Srpkinja je u meču druge runde savladala Poljakinju Kataržinu Piter rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:1, nakon jednog sata i 12 minuta tenisa. Srpkinja će se u borbi za polufinale sastati sa Japankom Misom Eguči, koja je ranije jutros savladala Ursulu Radvansku rezultatom 2:0.

B. Jovanovski66
K. Piter31

Bojana Jovanovski

Duel je bolje počeo za teniserku iz Poljske, koja je uspela da u drugom gemu napravi brejk i povede sa 2:0. Međutim, već u narednom Bojana je uzvratila, a potom i izjednačila na 2:2. Posle to Jovanovski je brejkom stigla do 3:2, a potom još jednim do velikih 5:2 u prvom setu. U nastavku meča Piter je uspela da novim oduzetim servisom smanji na 3:5, ali je Srpkinja ipak održala stečenu prednost i osvojila prvi set rezultatom 6:3.

U drugom setu bilo je dosta lakše za Bojanu. Srpkinja je u drugom gemu napravila brejk, koji je potom i potvrdila, te na startu seta stekla veliku prednost od 3:0. U daljem toku drugog dela igre Bojana Jovanovski je uspela da još jednom oduzme servis Kataržini Piter, u šestom gemu za 5:1, a potom i materijalizuje stečeno za konačnih 6:1.

Bojana Jovanovski će se u narednom kolu sastati sa Japankom Misom Eguči, koja je danas savladala još jednu Poljakinju Ursulu Radvansku rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:1.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti