27/07/14 - 10:41h

WTA Baku: Bojana bez titule u Azerbejdžanu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da osvoji WTA turnir u Bakuu. Bolja od teniserke iz Srbije bila je Ukrajinka Elina Svitolina rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 7:6 (7:2), nakon jednog sata i 25 minuta finala. Bojana je izgubila prvi međusobni meč protiv ukrajinske teniserke i propustila priliku da se domogne trećeg trofeja u karijeri, a Elina je ovom pobedom odbradnila titulu osvojenu u Bakuu pre godinu dana.

B. Jovanovski16
E. Svitolina67
Bojana Jovanovski

Ukrajinka je sjajno počela meč i nakon prvog gema u drugom već napravila brejk, a potom je isto učinila i u četvrtom za velikih 4:0. U nastavku seta Bojana Jovanovski je uspela da se “upiše” na semaforu, a Elina Svitolina je održala stečenu prednost za konačnih 6:1 posle samo 23 minuta igre.

Drugi set bio je zanimljiviji, trajao je preko sat vremena, a pobednika je odlučio taj-brejk, jer u dvanaesto odigranih gemova brejkova nije bilo. U “trinaestom gemu” bolje se snašla Elina Svitolina i povela sa velikih 4:0. U nastavku Bojana je uspela da osvoji dva poena, a Ukrajinka osvoji taj-brejk rezultatom 7:2, za konačnih 7:6.

Ovo je bio njihov prvi međusobni okršaj, a Ukrajinka je ovom pobedom odbranila tutulu iz prošle godine.

Turnir u Bakuu iznosio 250.000 dolara od čega će 43.000 pripasti pobednici, plus 280 WTA bodova.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti