08/07/14 - 19:20h

WTA Bad Gaštajn: Jovana poražena u prvom kolu!

Srpska teniserka Jovana Jakšić pretrpela je poraz već na startu WTA turnira u austrijskom Bad Gaštajnu, pošto je u prvom kolu bolja od srpske teniserke bila argentinska igračica Paula Ormačea sa 2:1, po setovima 6:3, 4:6, 6:3 posle velike borbe i skoro tri časa igre.

J. Jakšić363
P. Ormačea646

Jovana Jaksic

Srpska teniserka je vodila veliku borbu protiv 21-godišnje Argentinke Paule Ormačee, njihov duel je bio dug i neizvestan, ali je na kraju ipak kao pobednica izašla argentinska teniserka, 96. na WTA listi.

U prvom setu smo videli čak osam brejkova. Srpska teniserka nije uspela da uzme nijedan svoj servis gem, pa je Argentinka, koja je ipak bila nešto sigurnija na svoj servis, prvi deo igre rešila u svoju korist sa 6:3.

U narednom setu, Jovana je podigla nivo igre, proradio je servis i srpska teniserka dolazi do prednosti od 5:1. No, imala je puno problema da stavi tačku na ovaj set. Prokockala je čak sedam set lopti, dok konačno nije stigla do izjednačenja u setovima rezultatom 6:4.

Odlučujući set je bolje otvorila Jovana, stekla je prednost brejka i imala vođstvo od 3:2. Međutim, posle toga je stala, prepustila inicijativu protivnici, koja pravi seriju od četiri vezana gema i tako uspeva da trijumfuje sa 6:3.

Teme:   Jovana Jakšić, Rang Lista, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista