06/04/14 - 08:20h

WTA: Ana se pridružila Jovani u finalu!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u finale WTA turnira u Montereju! Srpkinja je u polufinalu savladala Dankinju Karolinu Voznjacki rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:5), 6:4, nakon jednog sata i 40 minuta igre. Srpkinja će se u finalu sastati sa još jednom teniserkom iz Srbije, Jovanom Jakšić, koja je u prvom polufinalu savladala Japanku Kimiko Date Krum rezultatom 2:1.

A. Ivanović76
K. Voznjacki64
Ana Ivanovic

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a u četvrtom gemu Karolina je uspela da napravi brejk, povede sa 3:1, ali je Srpkinja već u narednom gemu uzvratila, a potom i došla do izjednačenja – 3:3. U nastavku seta Ana Ivanović je još jednim brejkom stekla prednost od 5:4, ali je Dankinja odmah izjednačila na 5:5. Novi talas brejkova počeo je u jedanaestom gemu kada je Ana opet napravila brejk za 6:5, ali je Karolina Voznjacki opet uzvratila i odvela prvi set u taj-brejk.
U “trinaestom gemu” je bilo puno preokreta, kao i u prethodnim gemovima, ali se Ana ipak bolje snašla. Srpkinja je imala čak četiri set-lopte, jer je stekla prednost od 6:2 na početku, ali je Karolina uspela da smanji na 5:6. Međutim, Ana Ivanović je na kraju uspela da osovji prvi deo igre osvojivši taj-brejk rezultatom 7:5, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Drugi set počeo je sigrunim servisima sa obe strane, a onda su Srpkinja i Dankinja od trećeg do osmog gema razmenili brejkove – 4:4. U nastavku seta Ana Ivanović je uspela da osvoji dva gema za redom i tako prekine ovu reviju brejkova, te osvoji drugi deo igre rezultatom 6:4 i tako se plasira u finale turnira.

Ana Ivanović će se u finalu sastati sa Jovanom Jakšić, koja je u prvom polufinalu savladala japanku Kimiko Date Krum rezultatom 2:1.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti