27/02/14 - 14:31h

WTA Akapulko: Kraj za Boku već u drugom kolu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski završila je učešće na turniru u Akapulku već u drugoj rundi. Srpkinja je u meču protiv Novozelanđanke Marine Eraković poražena ubedljivim rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:4, posle jednog sata i 13 minuta igre. Devojka rođena pre 25 godina u Splitu u narednom kolu igraće protiv Dominike Cibulkove.

B. Jovanovski14
M. Eraković66
Bojana Jovanovski

Bojana Jovanovski je dobro počela meč, napravila brejk za 1:0, ali je to bilo sve od nje u prvom setu. Već u sledećem gemu Marina Eraković je uzvratila brejkom, a onda je u nastavku seta isto učinila i u četvrtom (3:1) i u šestom gemu (5:1). U nastavku seta Novozelanđanka je potvrdila prednost i osvijila prvi deo igre rezultatom 6:1.

U drugom setu Bojana je bolje parirala rivalki, ali ne dovoljno da osvoji ovaj deo igre. Opet je Srpkinja sjajno započela set, posle uvodnog gema u drugom je napravila brejk, a potom i materijalizovala prednost za velikih 3:0. Međutim, od tog trenutka kao da se igra Bojane Jovanovski raspala. Marina Eraković je od tog rezultata osvojila pet gemova za redom, od toga dva brejkom, za 2:3 i 4:3, da bi pri samom kraju seta teniserke sačuvale svoje servise, ali je Novozelanđanka hrvatskog porekla sačuvala stečenu prednost i osvojila drugi set rezultatom 6:4.

U narednom kolu Erakovićeva će se sastati sa Slovakinjom Dominikom Cibulkovom, koja je sa 7:5, 6:2, bila bolja od Janine Vikmajer iz Belgije.

Turnir u Akapulku igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti