29/09/16 - 08:36h

Vuhan: Štricova zaustavila Jankovićevu

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u četvrtfinale WTA turnira u Vuhanu, pošto je u uzbudljivom meču poražena od Čehinje Barbore Štricove.

J. Janković645
B. Štricova167

Nakon briljantne pobeded nad trećom teniserkom sveta Garbinjom Muguruzom, pre toga i nad Gavrilovom u prvom kolu, Jelena Janković je zaustavljena u osmini finala takmičenja u Kini. Srpkinja je sjajno započela duel protiv Čehinje Štricove, ubedljivo dobila prvi set, ali je potom usledio preokret, u meču koji je trajao dva sata i 21 minut.

Štricova se u četvrtfinalu sastaje sa pobednicom meča Ka. Pliškova – Cibulkova.

Samo 28 minuta trebalo je Jeleni da dobije prvi set, uz dva brejka viška. Delovalo je tada da će Srpkinja nastaviti sa odličnim rezultatima na kineskoj turneji (prošle nedelje igrala finale u Gvangžuu), međutim, stvari su se u drugom setu prekrenule.

tada je Štricova odgvorila istom merom, povela sa 5:1, ali Jelena se nije predala i došla na korak do egala – vratila je oba izgubljena servisa, smanjila na 5:4 i servirala za izjednačenje. Ipak, nije iskoristila jednu gem loptu, a njena rivalka je iskoristila treću priliku da ipak okonča set.

U odlučujućoj deonici viđeno je čak sedam brejkova. Srpkinja je povela sa 2:0, Čehinja izjednačila, a od rezultata 2:2 usledila su još po dva uzastopna brejka na obe strane. Štricova je imala meč loptu na Jelenin servis pri rezultatu 5:4, potom je Jankovićeva propustila jednu brejk loptu na 5:5, da bi u 12. gemu usledio završni udarac 21. teniserke sveta…

Teme:   Jelena Janković, Vesti