31/01/15 - 18:20h

Vremeplov (Melburn 2013. godine): Đokovićev het-trik za istoriju! (video)

Srpski teniser Novak Đoković i Britanac Endi Marej u nedelju će odmeriti snage u finalu Otvorenog prvenstva Australije. Biće to njihov 24. međusobni okršaj, a Đoković je za sada uspešniji i vodi 15:8 u pobedama. Ovo je treći sudar dvojice majstora sa reketom u finalu Melburna, a dok željno iščekujemo sutrašnji teniski spektakl, podsetimo se kako je to bilo u finalu “Ozi opena” 2013. godine, kada su se sastala ova dva tenisera.

Australian Open, Otvoreno prvenstvo Australije u tenisu

Đoković je slavio u tom finalu protiv Škotlanđanina sa 3:1, po setovima 6:7, 7:6, 6:3, 6:2 i tako prigrlio treću titulu u nizu u Melburnu, a ukupno četvrtu u karijeri. Nole se tim trijumfom izjednačio sa Švajcarcem Rodžerom Federerom i Andre Agasijem, koji su takođe po četiri puta podizali pehar u Australiji.

To je bila tada Novakova šesta Gren slem titula, a ukupno 35. trofej u karijeri.

Duel na “Rod Lejver” areni bio je izuzetno uzbudljiv i trajao je tri sata i 41. minut. Prva dva seta su bila vrlo neizvesna i viđena je velika borba, a taj-brejk je odlučio pobednika u oba. Ishod drugog seta je prelomio meč u Novakovu korist, pa je u nastavku srpski as prosto zbrisao sa terena grogiranog rivala.

Đoković je u prvom setu dosta grešio, nije uspeo da realizuje neke brejk prilike, a set je na kraju otišao u taj-brejk u kome je Marej kaznio srpskog tenisera za propuštene prilike i poveo u setovima – 0:1.

Drugi period igre je protekao u sličnom tonu, s tim da je Đoković sada spasavao brejk loptu na startu, što mu je u nastavku dalo samopouzdanja. Taj-brejk je ponovo odlučio ishod seta, ovaj put je Srbin sa dva mini brejka rešio drugi set u svoju korist i stigao do izjednačenja u setovima – 1:1.

Ishod drugog seta je imao ogroman značaj za dalji tok meča, pošto je od tog trenutka Novak bio u nezadrživom pohodu na triplu krunu. Jedan brejk u trećem setu je bio dovoljan da preokrene rezultat i povede – 2:1.

Četvrti set je bio formalnost, Novak je uspeo da sa dva brejka, u trećem i petom gemu, za samo deset minuta u potpunosti slomi otpor rivala i stigne do treće vezane titule – 3:1.

AO 2013

AO 2013

Novak Đoković i Endi Marej suta od 09:30h po srednjeevropskom vremenu igraju po treći put finale Melburna. Škot će biti u pohodu na svoju prvu titulu u Australiji, dok će Srbin pokušati da postane teniski besmrtan, da ispiše novu stranicu istorije i osvoji petu titulu “Ozi opena”, što nikome do sada nije pošlo za rukom.

Poželimo mu sreću!

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Australian Open, Australian Open 2013, Endi Marej, Finale, Grend Slem, Novak Djoković, Rang Lista, Tenis Video, Teniseri, Turniri, Vesti