01/06/18 - 21:59h

Voznjacki ubedljivo do osmine finala, Svitolina izgubila od 33. na svetu

Druga teniserka sveta, Karolina Voznjacki, plasirala se u osminu finala Rolan Garosa.

Karolina Voznjacki

Dankinja je u trećem kolu savladala teniserku iz Francuske, Paulin Parmetie, nakon 89 minuta igre.

U prvom setu Voznjacki nije dopustila protivnici da osvoji ijedan gem, pa je rezultat na kraju ovog dela meča bio 6:0 za nju. U drugom setu Karolina je uzela pet uzastopnih gemova. Paulin je zatim uspela da smanji prednost na 5:3, ali joj nije pošlo za rukom da preokrene rezultat. Danka teniserka dobila je poslednji gem i sa 6:3 završila ovaj susret u svoju korist.

Njena naredna protivnica biće joj Ruskinja Darija Kasatkina koja je sa 2:1 u setovima pobedila Mariju Sakari.

Četvrta teniserka sveta, Ukrajinka Elina Svitolina, poražena je od 33. igračice na WTA listi, Mihaele Buraznesku iz Rumunije.

Njih dve su na terenu provele sat vremena i 39 minuta, a Mihaela je slavila u dva seta. U prvom setu napravila je dva brejka i završila ga rezultatom od 6:3. U drugom setu teniserke su bile izjednačene sve do desetog gema, kada je Buzarnesku uzela naredna dva i sa 7:5 trijumfovala u ovom duelu.

U osmini finala Rumunka će igrati sa Medison Kiz koja je bila bolja Naomi Osake rezultatom od 2:1 u setovima.

Kasatkina – Sakari 2:1
Kiz – Osaka 2:0
Putinčeva – Vang 2:1
Siniakova – Stricova 0:2
Buzarnesku – Svitolina 2:0
Parmentie – Voznjacki 0:2

Teme:   Elina Svitolina, Grend Slem, Karolina Voznjacki, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti