23/01/18 - 16:25h

Voznjacki u polufinalu Australijan opena

Karolina Voznjacki iz Danske plasirala se u polufinale Australijan opena.

twitter

Dankinja je u četvrtfinalu savladala Karlu Suarez Navaro iz Španije posle dva sata i 14 minuta igre.

Druga teniserka sveta bila je potpuno dominanta u prvom setu i delovalo je da će lako rešiti meč u svoju korist. Nije dozvolila Špankinji da osvoji nijedan gem.

Međutim Navaro je u drugom setu napravila preokret i uspela ozbiljno da zapreti protivnici. Dobila je ovaj set u taj brejku.

U trećem setu Voznjacki je povratila samopouzdanje, ponovo zavladala mečem i rešila ga u svoju korist, za krajnji rezultat od 2:1 (6:0, 6:7, 6:2).

Sledeći protivnik danskoj teniserki biće 36. teniserka sveta, Elise Mertens iz Belgije.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Karla Suarez Navaro, Karolina Voznjacki, Teniserke, Turniri, Vesti