30/03/17 - 21:39h

Voznjacki igra za titulu u Majamiju!

Danska teniserka Karolina Voznjacki plasirala se u finale Premijer mandatori turnira u Majamiju.

Twitter

Bivši svetski broj jedan Karolina Voznjacki je u tri seta uspela da trijumfuje protiv imenjakinje Pliškove i da se plasira u finale Majami opena.

Po prvi put u svojoj karijeri, Karolina Voznjacki će igrati za titulu na Floridi. Dankinja je u prvom polufinalnom meču bila bolja od druge teniserke sveta, Karoline Pliškove, sa 5:7, 6.1, 6:1,i ovo će biti njeno treće finale u ovoj sezoni (izgubila je u Dohi i u Dubaiju, a sada je na jednu pobedu od povratka u Top 10).

Karolina je u početnom setu propustila tri set lopte, a potom je i izgubila taj set, ali nije dozvolila da je to poremeti – do kraja susreta je izgubila samo dva gema i revanširala se Čehinji za nedavni poraz u Dohi.

Najbolji prethodni rezultat u Majamiju Voznjacki je ostvarila 2012, kada je igrala polufinale. Danska teniserka od 2011. nije osvojila titulu na ovako velikom turniru, a njena rivalka u finalu biće bolja iz duela koji igraju Amerikanka Venus Vilijams i Britanka Džoana Konta.

Teme:   Karolina Pliškova, Karolina Voznjacki, Vesti, WTA