25/08/16 - 13:24h

Vinston-Sejlem: Troicki u četvrtfinalu!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Vinston-Sejlemu, nakon što je sa 2:0 u setovima savladao domaćeg tenisera Sema Kverija.

Viktor Troicki

Sem Kveri je bio šesti nosilac na turniru i favorit u ovom meču, a Troickom je trebalo sat vremena i 12 minuta da u ovom meču slavi sa 6:2, 7:6.

Viktor je već u prvom gemu imao tri brejk lopte, iskoristio je treću i brzo došao do vođstva od 2:0. Sigurno je dobijao svoje servis gemove, a u petom je došao do novog brejka, ne prepustivši protivniku ni jedan poen. Poveo je sa 4:1, a zatim bez problema set priveo kraju – 6:2.

Drugi set započeo je na isti način – brejkom. Nakon toga obojica su čuvala servise sve do desetog gema, kada je Amerikanac došao do prve brejk šanse na meču. Iskoristio je, izjednačio rezultat na 5:5, a zatim se izborio za taj-brejk.

Odlučujući deo ovog seta Kveri je započeo vođstvom od 2:0, a zatim i 4:1. Srećom, Viktora to nije poljuljalo. Amerikanac je vodio sa 5:4 kada je naš teniser vezao tri poena i došao do konačnih 7:5.

Naredni protivnik Troickog biće Španac Fernando Verdasko. Verdasko ima 32 godine i trenutno je 47. teniser sveta. U dosadašnjoj karijeri osvojio je sedam ATP titula, a najbolji plasman na rang listi mu je sedma pozicija na kojoj se nalazio 2009. godine.

Ovo će im biti drugi susret, a prvi je sa 2:1 u setovima dobio Španac. Bilo je to 2014. godine na turniru u Gštadu.

Teme:   Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki