27/08/16 - 00:19h

Vinston-Sejlem: Troicki bez plasmana u finale

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Vinston Sejlemu. Bolji od njega u polufinalu bio je drugi nosilac, Roberto Bautista iz Španije.

V. Troicki572
R. Bautista766
Viktor Troicki

Viktor je propustio veliku šansu u ovom meču. Izgubio je prvi set, slavio u neverovatno drugom delu meča, ali nije imao snage za potpuni preokret.

Meč je trajao dva sata i 11 minuta, a Španac je slavio sa 7:5, 6:7, 6:2.

Obojica su sjajno ušli u meč, čuvali su svoje servise i nije bilo mnogo brejk prilika. Troicki je propustio dve, a Španac samo jednu pre nego što je u 12. gemu oduzeo Viktoru servis i na taj način slavio u prvom setu – 7:5.

Drugi set bio je neverovatan. Naš teniser je gubio sa 0:5. Izgledalo je kao da će Španac svakog trenutka završiti duel u svoju korist, ali mu Troicki nije dozvolio da stigne do meč lopte. Uspeo je da se vrati u meč, a zatim i dobije ovaj set sa 7:2 u taj-brejku.

Ipak, za potpuni preokret Troicki nije imao snage. Krenuli su izjednačeno, ali posle 2:2 Bautista je vezao četiri dobijena gema i stigao do konačnih 6:2.

U borbi za trofej Španac će se sastati sa boljim iz susreta Milman – Karenjo Busta.

Teme:   Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki