30/06/14 - 22:57h

Vimbldon: Voznijacki zaustavljena u osmini finala!

Danska teniserka Karolina Voznijacki nije uspela da obezbedi plasman u četvrtfinale Vimbldona, nakon što je pretrpela poraz od Čehinje Barbore Zahlavove Stricove, koja je slavila u dva seta 6:2, 7:5.

K. Voznijacki25
Zahlavova-Stricova67

Karolina Voznijacki

Danska teniserka Karolina Voznijacki, nekadašnji broj jedan ženskog tenisa, završila je nastup na ovogodišnjem Vimbldonu. Čehinja Barbora Zahlavova Stricova je nakon pobede nad drugom nositeljkom iz Kine, Na Li, danas bila bolja i od Dankinje. Podsećanja radi, češka teniserka je prošle godine bila suspendova zbog dopinga na šest meseci, tako da ovaj zapažen rezultat još više dobija na značaju, nakon teškog perioda koji je iza nje.

Stricova je bolje ušla u meč i vrlo brzo stigla do brejka. Stečena prednost ju je osokolila, pa je u nastavku bila mnogo rasterećenija i samo je vrebala priliku da duplira prednost. U osmom gemu je dočekala novu šansu, izvršila pritisak na servis Dankinje i sa 6:2 rešila prvi set u svoju korist.

Drugi deo igre je ponovo bolje otvorila češka teniserka, prva oduzela servis, ali je ovaj put i Voznijacki uzvratila u petom gemu. U finišu seta, kada se već očekivalo da će set da se okonča u taj-brejku, Stricova uspeva da napravi ključni brejk i osvoji i drugi set sa 7:5 za plasman u četvrtfinale.

U četvrtfinalu Stricova će snage odmeriti sa sunarodnicom, Petrom Kvitovom.

Teme:   Grend Slem, Osminafinala, Rang Lista, Teniserke, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014, WTA Rang Lista