04/07/15 - 19:42h

Vimbldon: Viktor pokazao Nadalu kako protiv Brauna!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala ovogodišnjeg Vimbldona! Naš igrač je u meču trećeg kola pobedio Nemca Dastina Brauna rezultatom 3:1, po setovima 6:4, 7:6 (7:3), 4:6, 6:3, nakon dva sata i 22 minuta tenisa. Nardedni rival teniseru iz Srbije biće pobednik meča Pospišil – Vard.

V. Troicki6746
D. Braun4663
Viktor

Viktor

Viktor nije baš najbolje ušao u meč, već se u prvih nekoliko gemova mučio sa svojim servisom, dozvolio rivalu u tri gema, čak četiri brejk lopte, ali je onda uspeo da se spase, konsoliduje i na kraju slavi. Nastavak seta doneo je mirniju igru našeg igrača, uspeo je da osujeti namere rivala, “pročita” njegovu igru, a potom ga i “ukroti”, iako je Nemac čak 102 puta izašao na mrežu u ovom susretu, te pokaže Rafaelu Nadalu kako se izlazi na kraj sa ovakvim igračem. Istina, ni Dastin Braun nije pogaćao kao protiv nekada prvog igrača sveta.

Susret je startovao brejk prilikama za Nemca, ali je nakon nekoliko teških gemova i spektakularnih poena Dastina Brauna, Viktor Troicki došao do željene igre. Zapretio je prvi put u šestom gemu, ali nije odmah uspeo da materijalizuje dve brejk šanse. Kada se igra malo smirila i očekivalo se da taj-brejk reši sve, teniser iz Nemačke nije izdržao pritisak u desetom gemu prvog seta, Srbin je to iskoristio i osvojio ovaj deo igre sa 6:4.

U drugom setu opet bolje počinje Nemac, ovoga puta koristi brejk šansu i dolazi do 2:0 na samom startu. Međutim, Viktor Troicki se nikako nije predavao, vratio je odmah izgubljeno, a potom su sjajno servirali obojica do “trinaestog gema”. U taj-brejku Srbin je bio smireniji, dozvolio je Braunu svega tri poena, te je sa 7:3, postavio konačnih 7:6, za velikih 2:0 nakon 80-ak minuta tenisa.

Početak trećeg perioda doneo je sigurne servise sa obe strane za mirnih 1:1 na startu. Nastavak je doneo još sigurniju igru Troickog i Brauna bez i jedne brejk šanse. Prvi je pripretio Dastin Braun u desetom gemu kada je došao do brejk i set lopte, kao Viktor u prvom setu, uspeo je to da iskoristi i na taj način smanji rezultat na 1:2 u setovima, osvojivši ovaj deo sa 6:4.

Četvrti set protekao je u znaku našeg tenisera, a Nemac nije uspeo da nakon eliminacije Nadala napravi još jedno iznenađenje. Nakon što je došao do brejk prilika u prvom gemu koje nije iskroistio, Srbin je uspeo to u trećem, zatim je potvrdio stečeno i došao do odlučujućih 3:1. Dalji tok seta doneo je veći pritisak Viktora Troickog, a to je urodilo plodom kada je Dastin Braun servirao za ostanak u meču. Teniser iz Srbije je tada došao do tri brejk lopte, iskoristio je treću i postavio konačnih 6:3.

Viktor Troicki ima fantastičnu priliku da dođe i do četvrtfinala na trećem gren selmu sezone jer se u narednom kolu sastatje sa boljim iz duela Vasek Pospišil – Džejms Vard.

Teme:   Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki, Vimbldon