30/06/14 - 23:37h

Vimbldon: Radvanska bez rešenja za Makarovu!

Poljska teniserka Agnješka Radvanska ubedljivo je poražena u meču osmine finala Vimbldona. Ruskinja Ekatarina Makarova slavila je u dva odigrana seta sa 6:3, 6:0.

A. Radvanska30
E. Makarova66

radvanska60092183020120729163840

Poljska teniserka, koja je na Vimbldonu bila postavljena za četvrtu nositeljku i nekadašnja finalistkinja turnira u Londonu bila je nemoćna u duelu protiv nadahnute Ruskinje Ekatarine Makarove, koja je slavila ubedljivo u dva seta.

U prvom setu smo videli izjednačenu borbu na početku, egal je bio sve do rezultata 3:3. Nakon toga, samo je ruska teniserka postojala na terenu, najpre je vezala tri gema, uz dva brejka i na taj način osvojila prvi set rezultatom 6:3.

Radvanska nije imala odgovor na furiozan ritam ruske teniserke, koja je energiju iz druge polovine prvog seta pretočila i u naredni period igre i u nastavku je vezala još šest gemova, uz tri brejka, i sa devet vezanih gemova u nizu, sa 6:0, stavila tačku na ovaj duel.

Makarova je po prvi put u svojoj karijeri izborila plasman u četvrtfinale Vimbldona, u sedmom pokušaju.

U četvrtfinalu će za rivalku imati češku teniserku, Lusi Safarovu.

Teme:   Grend Slem, Osminafinala, Polufinale, Rang Lista, Teniserke, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014, WTA Rang Lista