04/07/14 - 17:19h

Vimbldon: Pao i Dimitrov, Novak u finalu!!

Najbolji teniser naše zemlje Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona. On je u borbi za finale savladao Grigora Dimitrova sa 3:1 u setovima nakon tri sata i pet minuta, i za titulu će se boriti sa boljim iz duela Rodžera Federera i Miloša Raonića.

N. Đoković6377
G. Dimitrov4666
Novak Djokovic

Novak je od samog starta igrao odlično i jasno stavio Dimitrovu do znanja ko je favorit u ovom meču. Prvi set dobio je posle samo 27 minuta. Iskoristio je pad u igri bugarskog tenisera i jedinu brejk šansu koju je imao za vođstvo od 3:2. Brejk prednosti sačuvao je do kraja seta koji je dobio sa 6:4.

I u ranoj fazi drugog seta Đoković je oduzeo protivniku servis. Poveo je sa 2:1, a zatim je Dimitrov bio taj koji je došao do prve brejk prilike na meču. Nije uspeo da je iskoristi, a Novak je povećao vođstvo na 3:1. Nakon što je osvojio svoj servis gem, Bugarin dobija dve vezane brejk lopte. Prvu propušta, ali koristi drugu i vraća se u meč – 3:3. Prelazi u vođstvo od 4:3, a Nole je prvi put u setu u zaostatku. Uz Đokovićeve greške, Dimitrov dobija dve prilike da mu ponovo oduzme servis. Polazi mu za rukom da povede sa 5:3, zatim servira za set i koristi drugu set loptu za izjednačenje – 1:1.

Iako su obojica u trećem setu imali brejk prilike, nisu ih koristili, pa je ovaj deo meča posle dvanaest odigranih gemova završen u taj-brejku. Dobio ga je naš teniser sa ubedljivih 7:2 i tako došao do vođstva od 2:1 u setovima.

U trećem gemu četvrtog seta Nole dolazi do brejka za vođstvo od 2:1, ali već u narednom gemu Dimitrov uzvraća ribrejkom za 2:2. Sve do desetog gema bez problema su osvajali svoje servis gemove, a onda je Novak naišao na prvi veći problem. Grigor je vodio sa 5:4 kada je na Đokovićev servis imao set loptu. Naš teniser ga je iznenadio odličnim servisom i spasio set, a zatim uspeo da izjednači na 5:5. Nakon toga još po jednom su osvojili svoje servis gemove i set je ušao u taj-brejk. Pri rezultatu 7:6, Đoković je propustio meč loptu, a novu priliku da osvoji meč je iskoristio i dobio ovaj deo meča sa 9:7.

U finalu će se sastati sa boljim iz meča Rodžera Federera i Miloša Raonića. Podsetimo, ukoliko osvoji titulu Đoković će od ponedeljka biti prvi teniser sveta.

Teme:   Grend Slem, Grigor Dimitrov, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014