05/07/15 - 08:53h

Vimbldon: Pala i šampionka, Jelena u osmini finala!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u osminu finala Vimbldona, savladavši sa 2:1 u trećem kolu aktuelnu šampionku ovog gren slema, Čehinju Petru Kvitovu!

J. Janković376
P. Kvitova654
Jelena Jankovic

Meč između Jelene Janković i Petre Kvitove trajao je dva sata i dva minuta, a srpska teniserka savladala je dvostruku šampionku Vimbldona i plasirala se u osminu finala na ovom gren slemu.

Jelena je u prvom gemu ovog meča propustila brejk priliku, a kada se Kvitovoj ukazala takva šansa, u četvrtom gemu, ona je Jankovićevoj oduzela servis i povela sa 3:1. Brejk prednosti sačuvala je do kraja ovog dela meča i povela sa 1:0 u setovima (6:3).

Na startu drugog seta Čehinja je uz brejk povela sa 3:1, ali Jelena uzvraća ribrejkom i do 4:4 uspeva da izjednači rezultat. Konačni brejk u ovom delu meča srpska teniserka napravila je u dvanaestom gemu za 7:5 i 1:1 u setovima.

Odlučujući set pripao je srpskoj teniserki koja je u desetom gemu za pobedu od 6:4 oduzela Čehinji servis i iskoristila prvu brejk/meč loptu. Plasirala se u osminu finala Vimbldona gde je očekuje duel sa 13. nositeljkom Agnješkom Radvanjskom.

Teme:   Grend Slem, Jelena Janković, Petra Kvitova, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon