07/07/15 - 11:10h

Vimbldon: Novak i Kevin nastavljaju od 14h

Srpski teniser Novak Đoković i Južnoafrikanac Kevin Anderson nastaviće svoj meč osmine finala danas od 14h na terenu 1! Njihov susret prekinut je sinoć zbog mraka, a u trenutku prekida rezultat je izjednačen na 2:2 u setovima – 7:6 (8:6), 7:6 (8:6), 1:6, 4:6. Nastavak meča možete pratiti na TenisUživo.

Meč Đoković – Andreson juče je bio treći na terenu 1 i počeo je nakon duela Šarapova – Dijaz, te Vavrinka – Gofan. Međutim, iako je planirano da izađu na teren do 17:30, 18h, Nole i Kevin su počeli kasnije, a nakon Andresonovog vođstva od 2:0 nekako se očekivalo da će se sve odužiti.

Momak iz Južne Afrike odigrao je fantastična dva seta. Pored sjajnog servisa koji ima, sjajno se kretao, napadao i onemogućavao Novaka da dođe do svoje igre. U oba taj-brejka Kevin Anderson se odlično snašao, a u oba je gubio, u prvom sa 3:1, u drugom sa 4:1, međutim uspeo je da preokrene i dođe do 8:6 oba puta. Treći period u potpunosti je pripao našem igraču koji je sa dva brejka smanjio na 1:2 u setovima, a potom je u četvrtom setu Novak Đoković ranim brejkom uspeo da poravna rezultat nakon tri sata igre – 2:2. Možda je sinoć moglo da se odigra još nekoliko gemova, ali svakako da set ne bi mogao biti završen, te je sudija odlučio da meč prekine.

Nastavak susreta zakazan je za danas od 14h, na istom terenu, a Vi ga možete pratiti ovde!

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon