29/06/12 - 16:27h

Vimbldon: Nole preko Štepaneka do duela sa Troickim!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala na Vimbldonu, nakon što je sa 3:1 u setovima pobedio češkog tenisera Radeka Štepaneka.

N. Đoković4666
R. Štepanek6222

Prvi set je trajao 53 minuta, a dobio ga je Štepanek. Napravio je brejk bez izgubljenog poena u desetom gemu, koji mu je omogućio pobedu od 6:4 u ovom setu.
Nakon izgubljenog seta, Novak se razljutio, pa dobio drugi set sa ubedljivih 6:2. Napravio je dva brejka, jedan u prvom, drugi u sedmom gemu, i izjednačio rezultat na 1:1 u setovima.

Novak Djokovic Vimbldon (Photo credit should read LEON NEAL/AFP/GettyImages)

Novak Đoković

Treći set je dobio na isti način kao i drugi, uz pomoć dva brejka. Prvi je napravio u prvom, a drugi u trećem gemu, i završio ovaj set u svoju korist, rezultatom 6:2.
Četvrti set je Novak dobio na isti način kao i prethodna dva – dva brejka, 6:2.

Pobeda u ovom meču dovela je Đokovića do osmine finala, gde ga čeka Viktor Troicki koji je u trećem kolu sa 3:0 savladao Argentinca Huana Monaka.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vimbldon