02/07/14 - 21:32h

Vimbldon (miks dubl): Zimonjić i Stosur posle preokreta u četvrtfinalu!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Australijanka Samanta Stosur obezbedili su plasman u četvrtfinale Vimbldona u konkurenciji mešovitih parova, pošto su savladali američko-mađarsku kombinaciju Erik Butorac/Timea Baboš sa 2:1, po setovima 2:6, 6:2, 8:6.

Zimonjić-Stosur268
Butorac-Baboš626

ziki131496020130926172422

Nenad Zimonjić i Samanta Stosur izborili su plasman među osam u konkurenciji mešovitoh parova, nakon preokreta, posle velike borbe i neizvesnog odlučujućeg seta, koji je na kraju odlučen na razliku.

Butorac i Baboš su bili dominantni u prvom setu i već u trećem gemu uspevaju da oduzmu servis srpsko-australijskoj kombinaciji. I u nastavku su delovali sigurnije, pa su tako u sedmom gemu duplirali brejk prednosti i prvi deo igre na kraju rešili u svoju korist rezultatom 6:2.

Na isti način su u drugom setu odgovorili Zimonjić i Stosur i brejkovima u četvrtom i osmom gemu, identičnim rezultatom 6:2 uspeli da poravnaju rezultat u setovima i da meč odvedu u treći set.

U odlučujućem setu viđena je izjednačena borba i neizvesna do samog kraja. U dvanaestom gemu, Butorac i Baboš su imali brejk loptu, ali je ne koriste. Konačno, u četrnaestom gemu, Zimonjić i Stosur koriste prvu meč loptu i sa 8:6 stižu do trijumfa.

U četvrtfinalu Zimonjić i Stosur će snage odmeriti sa pobednikom duela između parova Bopana/Hlavačkova i Elgin/Rodionova.

Teme:   Dubl igrač, Grend Slem, Mešoviti parovi, Nenad Zimonjić, Rang Lista, Samanta Stosur, Teniseri, Treće kolo, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014