09/07/18 - 14:44h

VIMBLDON: Kraj za još jednu teniserku iz Top 10

Češka teniserka Karolina Pliškova eliminisana je u osmini finala Vimbdona.

Osma igračica sveta poražena je od 20. na listi, Holanđanke Kiki Bertens nakon sat vremena i 40 minuta igre.

U prvom setu Bertens je imala dva brejka prednosti, a dobila ga je rezultatom od 6:3, dok je drugi set završen u taj-brejku gde je holandska teniserka bila bolja sa 7:1.

Njena protivnica u četvrtini finala biće bolja iz duela Done Vekić i Julije Gerges.

Eliminacijom Karoline Pliškove samo jedna teniserka iz Top 10 ostala je u takmičenju, a to je Anželik Kerber koja se za četvrtinu finala bori protiv Belinde Benčić.

Plasman u naredno kolo takmičenja obezbedila je Letonka Jelena Ostapenko.

12. teniserka planete pobedila je Aliaksandru Sasnovič iz Belorusije u meču koji je trajao 80 minuta.

Ostapenko je prvi set dobila nakon taj-brejka u kojem je rezultat bio 7:4, dok je u drugom u potpunosti bila dominantnija i nije dozvolila protivnici da osvoji nijedan gem, pa je ovaj deo igre osvojila sa 6:0.

Jelena će sledeći duel igrati sa Darijom Cibulkovom.

• Vilijams S. – Rodina

Teme:   Grend Slem, Jelena Ostapenko, Karolina Pliškova, Kiki Bertens, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon