25/06/12 - 16:35h

Vimbldon: Janko bolji od Nalbandijana!

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo Vimbldona, nakon što je sa 3:0 u setovima savladao Argentinca Davida Nalbandijana.

J. Tipsarević676
D. Nalbandijan462

Iako je Janko trenutno sedmi teniser sveta, a Nalbandijan 40., od ovog meča se očekivalo da bude mnogo neizvesniji.
U petom gemu prvog seta je Tipsarević oduzeo servis argentinskom teniseru i čuvao tu prednost, koju je posle 37 minuta igre realizovao u vođstvo od 1:0.

The Championships - Wimbledon 2012: Day One (Photo by Paul Gilham/Getty Images)

Janko Tipsarević

Drugi set je bio neizvesniji. Obojica su napravila po jedan brejk i tako došli do rezultata 6:6. Ušli su u taj brejk koji je sa 7:4 dobio naš teniser.
U trećem setu je Janko igrao sigurnije. Napravio je dva brejka i posle 38 minuta slavio u ovom setu rezultatom 6:2.
Naredni protivnik našeg tenisera biće Amerikanac Rajan Sviting, 130. teniser sveta.

Teme:   Grend Slem, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vimbldon