10/07/18 - 15:37h

VIMBLDON: Del Potro poslednji četvrtfinalista

Argentinac Huan Martin del Potro plasirao se u četvrtfinale Vimbldona.

Huan Martin Del Potro

Četvrti teniser planete trijumfovao je nad Žilom Simonom iz Francuske nakon maratonskog meča koji je trajao čak četiri sta i 30 minuta.

Njihov duel prekinut je dan ranije zbog mraka i nastavio se danas. Prva dva seta Huan je dobio u taj-brejkovima sa 7:1 i 7:5. U daljem toku meča Žil je napravio preokret i treći set je dobio sa brejkom prednosti rezultatom od 7:5.

U poslednjem setu obojica tenisera su napravili po dva brejka. Del Potro nije iskoristio četiri meč lopte u desetom gemu, a i ovaj deo igre završen je u taj-brejku. Tu je sa 7:5 bolji bio Agrentinac koji se konačim rezultatom od 3:1 u setovima plasirao u dalje takmičenje.

Njegov protivnik u borbi za polufinale biće Španac Rafael Nadal koji je savladao Jirija Veselog.

• Hačanov – Đoković 0:3

Teme:   Grend Slem, Huan Martin Del Potro, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon, Žil Simon