13/07/18 - 21:06h

VIMBLDON: Anderson pobednik najdužeg polufinala u istoriji!

Kevin Anderson iz Južne Afrike pobednik je najduže igranog polufinala u istoriji Vimbldona.

Osmi igrač sveta je nakon čak šest sati i 41 minuta igre trijumfovao nad Amerikancem Džonom Iznerom.

Ovaj meč postao je najduže polufinale na Vimbldonu u petom gemu pri rezultatu od 10:10.

Osim toga, duel dvojice tenisera treći je najduži u istoriji tenisa.

U prvom setu nije viđen nijedan brejk. U trećem gemu Izner je imao tri šanse da oduzme servis protivniku, ali ih nije iskoristio. Pobednik ovog dela igre odlučen je u taj-brejku gde je sa 8:6 bolji bio Anderson.

Bez oduzetih servisa bio je i naredni set, a jedinu priliku da napravi brejk imao je Anderson u devetom gemu, ali je Izner uspeo da sačuva servis, pa je i ovaj deo meča produžen u taj-brejku, a ovoga puta njega je osvojio američki teniser sa 7:5.

U trećem setu viđen je prvi brejk u ovom duelu. Anderson je iskoristio prvu brejk loptu u osmog gemu, ali je njegov rival već u narednom gemu vratio servis, pa je i ovaj deo susreta bio produžen, a rezultat u taj-brejku bio je 11:9 u korist Iznera.

Četvrti set završen je bez produžetka. Teniser iz Južne Afrike oduzeo je protivniku servis u četvrtom gemu, ali ga je Džon odmah vratio. Kevin je novi brejk napravio pri rezultatu od 4:4, a nakon toga iskoristio četvrtu set loptu i ovaj deo meča osvojio rezultatom od 6:4.

Pet pet je trajao je čak dva sata i 55 minuta, a teniseri su odigrali neverovatnih 50 gemova. Anderson je tri puta propustio priliku da brejkne rivala, a to mu je konačno pošlo za rukom pri rezultatu od 25:24, drugom brejk loptom u gemu. Nakon toga je osvojio i naredni gem i sa 26:24 napokon završio ovu veliku borbu rezultatom od 3:2 u setovima.

Njegov naredni protivnik biće bolji iz duela Novaka Đokovića i Rafaela Nadala.

Teme:   Džon Izner, Grend Slem, Kevin Anderson, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon