30/06/12 - 14:28h

Vimbldon: Ana u osminifinala!

Srbija ima i 3. predstavnika u osminifinala. Pored Novaka i Viktora koji će u međusobnom susretu odlučivati o plasmanu u četvrtfinale, pridružila im se u ženskoj singl konkurenciji Ana Ivanović. Ona je odigrala jedan uzbudljiv meč protiv Julije Gerges i trijumfovala posle 116. minuta i velike borbe u 3. seta.

Obe teniserke su u ovaj meč ušle izuzetno nervozno. Na startu su razmenile po jedan brejk, a ključan detalj u ovom setu dogodio se u 6. gemu kada je Nemica lako napravila novi brejk i potom ga iskusno čuvala do kraja istog- 3:6.

U drugom setu na startu su i Ana i Julija igrale sigurno, a ključan detalj je ponovo vezan za 6. gem, samo što je ovog puta naša teniserka u glavnoj ulozi. Ona uspeva da napravi brejk i povede 4:2. Imala je Ana dosta muke da ovaj set reši u svoju korist, ali je u zadnjem gemu pri rezultatu 5:3 i njen servis tek nakon tri izjednačenja iskoristila tek petu set loptu i vratila se u ovaj meč- 6:3.

Ana Ivanović

U odlučujućem setu je ključan detalj bio 5. gem kada je Ana uspela da oduzme servis Nemici. U narednom gemu na svom servisu je imala dosta muke naša teniserka, ali je posle petog izjednačenja uspela da donese sebi prednost od 2. gema, što je bilo dovoljno da na kraju trijumfuje rezultatom 6:4 i plasira se u osminufinala.

U osmini finala, Ana za protivnicu ima pobednicu iz meča Jana Cepelova- Viktorija Azarenka. Sva je verovatnoća da će to biti beloruska teniserka koja je apsolutni favorit u tom meču.

Budite uz Tenis Uživo i pružite podršku Ani u borbi za četvrtfinale Vimbldona!