10/06/15 - 14:06h

Viktor u četvrtfinalu Štutgarta!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Štutgartu! Viktor je danas eliminisao domaćeg igrača Aleksandra Zvereva sa 2:1, po setovima 6:3, 6:7 (6:8), 6:3, nakon dva sata i jednog minuta igre. Naredni njegov protivnik biće bolji iz meča u kome se sastaju 3. nosioc Felisijano Lopez iz Španije i Australijanac Sem Grot.

V. Troicki666
A. Zverev373
Viktor Troicki

Viktor je sjajno ušao u meč i već u drugom gemu je uspeo da oduzme servis Zverevu,a potom je i potvrdio stečenu prednost u narednom gemu, za velikih 3:0 na samom startu duela. U nastavku seta Srbin je dobro servirao na travi u Štutgartu, te rival nije moga da vrati izgubljeno, pa je Troicki osvojio prvi set rezultatom 6:3.

U drugom delu naš igrač opet prvi pravi brejk, dolazi do prednosti 3:1, međutim sada Aleksandar Zverev uspeva da uzvrati. Nemac osvaja tri gema za redom, vraća izgubljeni brejk i u potpunosti se vraća u igru za osvajanje seta. Nakon toga teniseri nastavljaju da dobro serviraju, pa je pobednika morao odlučiti “trinaesti gem”. U taj-brejku se Srbin bolje snalazi na početku, vodi i dolazi do dve meč lopte, pri rezultatu 6:4. Međutim, Zverev uzvraća “udarac”, preokreće rezultat i koristi prvu set loptu za 8:6, te konačnih 7:6 u drugom setu.

Treći period, kao i prva dva, počinje ranim brejkom Viktora Troickog, koji sada dolazi do istog u četrvtom gemu, vodi sa 3:1. Srbin, kao i u prvom delu, ne dozvoljava rivalu da se vrati u meč, uspeva da servira sjajno i na kraju koristi prvu meč priliku, za konačnih 6:3.

Naredni njegov protivnik biće bolji iz meča u kome se sastaju 3. nosioc Felisijano Lopez iz Španije i Australijanac Sem Grot.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Štutgartu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki