15/01/15 - 18:52h

Viktor Troicki u polufinalu! (ATP Sidnej)

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u polufinale ATP turnira u Sidneju! Srbin je u četvrtfinalnom susretu savladao Italijana Simonea Bolelija rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 7:5, nakon dva sata i 10 minuta tenisa. Viktor će se u borbi za finale sastati sa Žilom Milerom.

V. Troicki637
S. Boleli365
Viktor Troicki

Duel je počeo sjajno za tenisera iz Srbije jer je Viktor Troicki napravi brejk već u drugom gemu, a potom materijalizovao stečeno za vilikih 3:0. U nastavku je Srbin dobro servirao, nije dozvolio protivniku povratak, pa je lako osvoji prvi set rezultatom 6:3.

Drugi set bio je dosta neizvesniji, brejkova nije bilo sve do pred kraj, tačnije do osmog gema, kada je Italijan oduzeo servis našem teniseru, došao do 5:3, a potom u narednom gemu uz dosta muke uspeo da iskoristi osmu set loptu za 6:3 i izjednačenje na 1:1.

Treći set počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a onda je Simone Boleli u sedmom gemu napravio brejk za 4:3, potom ga materijalizovao, a u desetom gemu i servirao za meč. Međutim, tada je počeo furiozan završetak meča u režiji Viktora Troickog. Srbin je vratio brejk i došao do izjednačenja – 5:5, da bi u narednom gemu stigao do 6:5, a potom novim brejkom iskoristio prvu meč loptu za konačnih 7:5.

Viktor Troicki će se u polufinalu sastati sa Luksemburžaninom Žilom Milerom koji je u dva taj brejka, rezultatima 7:3 i 15:13 u njima, savladao Bernarda Tomića iz Australije.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Sidneju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki