21/01/16 - 15:03h

Viktor slavio u tri seta – sledi Raonić!

Srpski teniser Viktor Troicki je savladao Tima Smičeka, američkog tenisera u meču drugog kola Australian Opena. Viktor je slavio sa maksimalnih 3-0 u setovima: 6-4, 7-6 (7-5), 7-6 (7-4). Naredni protivnik čoveku koji je Srbiji doneo čuvenu salataru 2010. godine biće Kanađanin Miloš Raonić.

Viktor Troicki

Meč je počeo mirno, ali su prvi set obeležila 2 prilično duga gema. Dve brejk šanse imao je Viktor u drugom gemu, ali ih nije iskoristio tada. Peti gem se igrao duže, i tek iz petog pokušaja Viktor je uspeo da protivniku oduzme gem, napravivši brejk za 3-2. Činilo se da neće biti daljih problema u nastavku ovog seta, ali je Srbin ispustio tu prednost u devetom gemu, pa je protivnik smanjio tu prednost na 4-5. Ali, srećom po Viktora, već u sledećem gemu rešio je prvi set u svoju korist novim brejkom nakon dva đusa za 6-4.

Da neće biti jednostavno u nastavku nagovestio je već prvi set. Naredna dva rešena su u taj brejku. Viktor je imao brejk prednosti na samom početku, ali je protivnik napravio ribrejk i tako raspršio nadu da će set rezultatski biti lagan. Do taj brejka je Troicki imao još 4 brejk lopte, ali ih nije pretvorio u ozbiljno vođstvo pa je epilog priče došao u taj brejku. Treću set loptu iskoristio je u taj brejku i tako poveo sa 2-0 u setovima.

Viktor

Viktor

Prva brejk šansa se u trećem setu desila tek u sedmom gemu. Viktor je iskoristio treću brejk loptu i poveo sa 4-3, ali je u narednom gemu isti taj gem izgubio nakon igre nerava i 3 đusa i rezultat je sada bio 4-4. Brejka u nastavku nije bilo, ali je Viktor snažno, bez izgubljenog poena odservirao za 6-6 i produžio treći set u taj brejk. Tu je bilo prilično izjednačeno, ali je srpski teniser uspeo da iskoristi prvu meč loptu i tako zakaže meč sa Raonićem.

Miloš Raonić je imao sjajan turnir u Brizbejnu, gde je osvojio trofej, ali je u meču u kome je obezbedio prolaz u treće kolo imao većih problema sa protivnikovom igrom. Prva dva seta rešena su u taj brejku, a i u trećem je odigrano 12 gemova što je izmorilo Kanađanina. Njemu je u tom meču protivnik bio Tomi Robredo. Pitanje je koliko je sada Miloš spreman za srpskog tenisera koji uspeva uvek da izvuče ono najbolje iz svoje igre kada je to najviše potrebno. Da li će samopouzdanje koje nosi iz Brizbejna i dobra forma pomoći Raoniću ili će u ovom meču da zablista Viktor kako samo on zna i ume, pratite sa nama uz Tenis Uživo!

Teme:   Australian Open 2016, Grend Slem, Vesti, Viktor Troicki