06/03/16 - 20:33h

Viktor odlučio: Srbija je u četvrtfinalu Dejvis kupa!

Srpski teniser Viktor Troicki doneo je Srbiji bod potreban za plasman u četvrtfinale Dejvis kupa. On je slavio sa 3:0 protiv Aleksandra Nedovjesova, za konačnih 3:2 Srbije protiv Kazahstana.

V. Troicki666
A. Nedovjesov234
Viktor Troicki

Viktor je od samog starta diktirao tempo igre. Posle Novakovog maratonskog meča, bilo je pravo osveženje da se setovi završavaju tolikom brzinom. Troickom je trebalo 26 minuta i dva brejka da povede sa 1:0 u setovima – 6:2.

Nastavio je srpski teniser u odličnom ritmu. U četvrtom gemu drugog seta došao je do novog brejka i prednosti od 3:1, a isto je ponovio i dva gema kasnije – 5:1. U sedmom gemu Kazahstanac je uspeo da vrati brejk i smanji vođstvo Troickog na 5:2, zatim na 5:3, ali Viktor sigurnim servis gemom završava ovaj set u svoju korist – 6:3!

U prvom gemu trećeg seta Viktor je propustio tri brejk prilike, u drugom se suočio sa dve šanse protivnika, a u trećem je uspeo da oduzme Nedovjesovu servis i povede sa 2:1. Brejk prednosti sačuvao je do kraja seta (6:4) i posle dramatične završnice i dve spašene brejk lopte doveo Srbiju do pobede protiv Kazahstana.

Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv Velike Britanije, na domaćem terenu. Ti mečevi su na programu od 15. do 17. jula.

Teme:   Dejvis Kup, Srbija - Kazahstan, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki