04/11/15 - 22:32h

Viktor od čelika! Pao je Lopez! ( ATP Pariz)

Uh! E tako bi se moglo odahnuti za početak s obzirom da je meč u kome je Srbin i 27. teniser sveta Viktor Troicki pobedio španskog tenisera Felisijana Lopeza bi izuzetno napet! Viktore, živci nam odoše! Meč je, sad već znate unapred, okončan u tri neverovatna seta.

V. Troicki676
F. Lopez754

Viktor se borio i hrabro izborio plasman u dalji tok takmičenja, što je jako važno jer je u pitanju borba za masters. Rezultat je bio 2-1 za Viktora, ili preciznije: 6(7)-7(9), 7-5, 6-4.

Viktor

U prvom setu nije išlo glatko. Mogao je da se završi pre, ali je okončan tek po završetku taj brejka. Lepo je krenulo, Viktor je imao brejk prednosti, a onda se našao u problemu. U sedmom gemu je popustio, izgubio gem na svoj servis i dopustio izjednačenje. U taj brejku je stigla i osveta, gubljenje prvog seta.

Verovatno šokiran ishodom prvog seta, Viktor je imao problem odmah u drugom setu, jer je gubio sa neverovatnih 4-0. Ali, nikada ne otpisujte ovog momka! Od 4-0 do 7-5. Ja bih rekla: impresivno! U trećem setu opet nevolja! Brejk za Lopeza, i teži posao za Viktora. Ali uspeo je! Preokrenuo je sve na 6-4 i tako stavio tačku na meč protiv sedamnaestog na svetu!