23/05/16 - 17:27h

Viktor novim preokretom do drugog kola Rolan Garosa!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobedom protiv Grigora Dimitrova nakon preokreta 2:6, 6:3, 5:7, 7:5, 6:3, posle tri sata i 47 minuta borbe.

V. Troicki26576
G. Dimitrov63753

Viktor Troicki

Kao što se i očekivalo, meč je bio neizvestan, ali su oba tenisera igrala dobro samo na mometne, koji nisu dugo trajali. Troicki je bio na ivici poraza u četrtom setu, u kojem je stigao brejk zaostatka a potom realizovao preokret.

Viktor je čak četvrti put za redom dobio meč u kojem je gubio sa 2:1, i tako zakazao srpski okršaj u narednoj rundi sa Dušanom Lajovićem, koji je danas u tri seta nadjačao Denisa Kudlu.To će biti njihov prvi duel na turu.

Statistički podatak koji dominira u ovom meču je taj da je viđeno duplo više neiznuđenih grešaka nego direktnih poena.

troicki dimitrov ukupno

Srbin je do pobede došao odličnom igrom u finišu četvrtog i tokom petog seta, ali je lepu pomoć imao i od rivala, koji je u tim trenucima drastično pao u nivou svog tenisa.

I SET

Troicki je očajno odigrao prvi set, napravio pet puta više grešaka od rivala i lako ga izgubio. Dimitrov je poveo sa 3:0, pre nego što je Viktor osvojio prvi gem, nakon 22 minuta igre. Ipak, srpski teniser je pravo niotkuda uzvratio, vratio brejk i smanjio na 3:2, ali je potom napravio tri neiznušene greške i pomogao protivniku da ponovo stekne brejk prednosti.

Nastavio je Troicki sa velikim greškama, kako na mreži tako i na liniji, pa je Bugarin bez previše borbe osvojio prvi set sa 6:2.

troicki_dimitrov prvi set

II SET

U drugom setu, kao da je neki drugi Viktor Troicki izašao na teren. Srpski as je pogađao sve ono što je promašivao u prvom, češće i mnogo kvalitetnije napadao, pa je brejk bio neizbežan već na startu. Jedinu šansu za ribrejk, Dimitrov je imao u četvrtom gemu, ali je Viktor uspeo da se izvuče i smireno dovede set do kraja, napravivši u devetom gemu i drugi brejk za 6:3.

troicki dimitrov drugi set

III SET

Sa šest neiznuđenih grešaka u prva dva gema trećeg seta, Viktor je pomogao protivniku da povede sa 2:0. Ipak, i Dimitrov je igrao dosta loše u nastavku seta. Pri vođstvu od 4:3 na svoj servis, Bugarin je imao 40:0, ali je sa tri duple servis greške pomogao rivalu da dođe do brejka.

Međutim, Viktor je loše odigrao ri rezultatu 5:5. Vodio je sa 40:30, ali je izgubio tri poena za redom, a potom i set.

troicki dimitrov treci set

IV SET

I četvrti set je počeo ranim brejkom – ponovo ga je dobio Dimitrov. I jedan i drugi su igrali dobro samo na momente. Grigor je mučio Viktora savršenim drop šotovima, ali Troicki uspeva da ostane u meču, a potom i da uzvrati brejkom za 4:4.

Troicki je lako obio naredni servis, a potom ponovo zapretio posle 0:40, uz puno truda došao do izjednačenja, ali onda dva riterna poslao u aut – 5:5.

Uplašili su se navijači našeg tenisera da bi 11. gem ponovo moga biti koban za Viktora, ali je ovaj spasao dve brek lopte i poveo sa 6:5.
36. teniser sveta potom poklanja dva poena Viktoru i pomaže mu da zaradi dve set lopte. Već prvu koristi nakon nove greške rivala – 2:2 u setovima.

troicki dimitrov cetvrti set

U petom setu nije bilo dileme. Viktor je nastavio seriju iz prethodnog dela igre, napravio brejk iz prve prilike i suvereno ga sačuvao do kraja, dok je Dimitrov ostao nemoćan.